Oblicza geografii 1- zakres podstawowy dla każdego przyszłego maturzysty

| | 0 Comments

O czym jest podręcznik Oblicza Geografii 1?

Oblicza Geografii to podręcznik przeznaczony dla uczniów pierwszej klasy szkoły średniej, czyli liceum ogólnokształcącego i technikum. Został zaprojektowany z myślą o uczniach klasy szkoły ponadpodstawowej, dzięki którym autorzy mają zamiar wprowadzić młodego ucznia w świat geografii oraz zagadnienia związane z tym przedmiotem szkolnym. Podręcznik został przygotowany przez doświadczonych pedagogów, stąd też wybierając go można mieć gwarancję, że będzie on zawierać wszystkie niezbędne informacje. 

Wśród niewątpliwych atutów tego podręcznika, można wymienić w głównej mierze fakt, że zawiera bardzo przystępne informacje, podzielone na bardzo małe porcje, co znacząco ułatwia skutecznie przyswojenie wiedzy na początkowym etapie edukacji w szkole średniej. Oprócz tego przyspiesza naukę poprzez intuicyjne bardzo zauważalne podkreślenie i wyróżnienie najważniejszych informacji. Wszystko to jest bardzo przejrzyste, co pozwala uczniowi szybko wzrokowo zapamiętać wszystko, to co najważniejsze w każdym rozdziale podręcznika. 

Ponadto, podręcznik ma za zadanie wzbudzić zainteresowanie ucznia tym przedmiotem. Bardzo istotnym jest tutaj również aspekt wizualny, co sprawia, że uczeń zwraca większą uwagę na najważniejsze ciekawostki związane z tym przedmiotem szkolnym. Co więcej, podręcznik umożliwia szybkie i skuteczne powtórki przed kartkówkami i sprawdzianami szkolnymi za pomocą elementu Sprawdź, czy wiesz. 

Dlaczego nauka geografii jest tak istotna? 

We współczesnym świecie znajomość geografii wydaje się być czymś bardzo istotnym i nieodzownym. Jak wiadomo geografia jako przedmiot szkolny to nie tylko znajomość stolic oraz map i krajów całego świata, ale również znajomość najważniejszych zjawisk przyrodniczych mających wpływ na funkcjonowanie kontynentów całego świata. To na tym przedmiocie uczeń może dowiedzieć się czym jest litosfera, morena czołowa i denna, oraz jak wpływa na współczesne funkcjonowanie świata rzeźbotwórcza działalność lodowców górskich i lądolodów.